top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıCyberwise

“PCI SSC”de ilk kez bir Türk konuşmacı

Cyberwise CISSP, CISA, CISM, QSA, ASV, Kıdemli Bilgi Güvenliği Danışmanı Hüseyin Erkılıç, küresel “PCI SSC” etkinliğine konuşmacı olarak katılıyor.Türkiye’nin lider siber güvenlik markası Cyberwise, kartlı ödeme verilerinin korunması için PCI Güvenlik Standartlarını geliştiren, sürdüren ve yöneten küresel bir forum olan Ödeme Kartı Endüstrisi Güvenlik Standartları Konseyi’nin (PCI SSC), küresel online etkinliğine katılıyor.


Türkiye’nin ilk siber güvenlik bütünleşmesiyle doğan lider şirketi Cyberwise, kartlı ödeme verilerinin korunması için PCI Güvenlik Standartlarını geliştiren, sürdüren ve yöneten küresel bir forum olan Ödeme Kartı Endüstrisi Güvenlik Standartları Konseyi’nin (PCI SSC), 26 - 28 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenleyeceği, “Ödeme Dünyasının Değişen Dinamikleri: Mobil Uygulamalar” konulu sunumu ile küresel online etkinliğine katılıyor.


Cyberwise adına, firmanın CISSP, CISA, CISM, QSA, ASV, Kıdemli Bilgi Güvenliği Danışmanı Hüseyin Erkılıç’ın, 26 Ekim 2021 tarihinde, Saat 15:00’da gerçekleştireceği, Ödeme Dünyasının Değişen Dinamikleri: Mobil Uygulamalar konulu bir sunum ile katılacağı etkinlik, dünyanın birçok yerinden siber güvenlik uzmanları tarafından takip edilecek.


Cyberwise tarafından yapılan açıklamada Erkılıç’ın etkinlikte, “pandeminin ödeme endüstrisi üzerindeki etkisine genel bir bakış”, “CPoC, SPoC, Pin on Glass ve biyometrik çözümler ile mobil uygulama kartı kayıt ve yetkilendirme süreç akışları”, “mobil ödeme uygulamaları tehditleri” ve “ödeme sektörü ile ilgili gelişen teknolojilerin incelenmesi” konularını ele alacağı vurgulandı.


PCI denetim ve danışmanlığı alanında en geniş müşteri portföyüne sahip, bu alanda Türkiye’nin en deneyimli QSA şirketi olan Cyberwise; halen tek Türk ASV firması olmasının yanında 2018 yılında, Ödeme Kartı Sektörü Güvenlik Standartları Konseyi’nin (PCI SSC) 3D Güvenli Ödeme Sistemi’ni (3D Secure) denetleyebilen ilk Türk denetim firması oldu.


Hüseyin Erkılıç Hakkında: Cyberwise’ın CISSP, CISA, CISM, QSA, ASV, Kıdemli Bilgi Güvenliği Danışmanı Hüseyin Erkılıç, kurumsal/BT stratejisi, yönetişim, risk yönetimi ve güvence konularında deneyimli bir danışman ve denetim uzmanıdır. Özellikle, PCI DSS, Cobit 5, ITIL ve BDDK tebliğleri gibi risk bazlı projelerin ve uluslararası düzenlemelerin değerlendirilmesi konularında üst düzey bir tecrübeye sahiptir. Özel olarak ise, bilgi güvenliği olgunluklarının artırılmasından sorumludur. Hüseyin Erkılıç, 15 yılı aşkın bir süredir, siber güvenlik alanında profesyonel deneyime sahiptir ve şu anda bir CISSP, CISA, CISM, QSA, ASV'dir.Cyberwise Hakkında: Siber güvenlikte global bakış açısına ve toplam 30 yılı aşkın tecrübeye sahip iki öncü firma Biznet ve Securrent, ortaklık yapısına özel sermayeli fon yönetim şirketi Taxim Capital’in de dahil olduğu birleşmeyle, Cyberwise markasını 2020 yılında duyurdu. Bölgesel liderlik hedefi doğrultusunda siber güvenlik sektörünün güçlü şirketlerinden Innovera’yı da bünyesine katan Cyberwise; siber güvenlik alanında, danışmanlık, ürün satışı, teknik destek ve yönetilen hizmetlerden oluşan, uluslararası standartlarda “Tek Adres” iş modeliyle hizmet vermektedir. Türkiye’nin en büyük siber güvenlik çözüm sağlayıcısı olarak İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra Dubai ve Hollanda ofisleri bulunan Cyberwise, 3 ülkede 250 çalışanıyla 750’den fazla kurumsal müşteriye hizmet sağlıyor.

172 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page