top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıCyberwise

"Aydın Küçükkarakaş, birleşen Biznet ve Securrent’in üst yönetimine katıldı.”

Siber Güvenlik alanında bölgesel lider olma hedefine güçlerini birleştirerek emin adımlarla ilerleyen Biznet ve Securrent, yeni bir hamleyi, önemli bir atamayla gerçekleştirdi. Birleşme, son dönemdeki büyüme stratejisine uygun olarak, siber güvenlik ve bilgi teknolojileri risk yönetiminde tecrübeli bir profesyonel olan Aydın Küçükkarakaş’ı kadrosuna dahil etti. Aydın Küçükkarakaş, uzun yıllar bünyesinde yer aldığı Garanti Bankası (BBVA)’nda en son, BT Güvenlik ve Risk Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.


Bölgesel lider olma hedefiyle güçlerini birleştiren, Türkiye’nin lider siber güvenlik firmaları Biznet ve Securrent, önemli bir atamayla üst yönetim kadrosunu güçlendirdi. Kariyeri boyunca, özellikle Garanti BBVA ve Koç.net'te, Bilgi Teknolojileri Güvenliği, Bilgi Teknolojileri Risk Yönetimi ve Sistem Yönetimi alanlarındaki başarılı çalışmalarıyla tanınan Aydın Küçükkarakaş; Siber Güvenlik Stratejilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Nisan 2020 itibariyle yeni görevine başladı.

Yapılan açıklamada Küçükkarakaş’ın, şirketin vizyonu ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda siber güvenlik stratejilerini belirleme ve kurumsal çözümleri geliştirerek müşterilere aktarma konularında önemli sorumluluklar üstleneceği ve siber güvenlik alanında bölgesel lider olmayı hedefleyen Biznet ve Securrent’in gücüne güç katacağı ifade edildi. Firma tarafından yapılan açıklamada ayrıca, birleşme sonucu kullanılacak yeni marka ismiyle, 2020 ve sonrası hedeflerin; günün koşullarına uygun olarak dijital platformlarda düzenlenecek yaratıcı bir lansmanla tüm kamuoyuna duyurulmasının planladığı ifade edildi.

Aydın Küçükkarakaş kimdir? Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden 2000 yılında birincilik ile mezun olan Aydın Küçükkarakaş, aynı yıl Koç.Net A.Ş’de profesyonel çalışma hayatına başladı. 6,5 yıl süresince Koç.Net’te kurumsal destek, sistem yönetimi, mesajlaşma servisleri yönetimi, uygulama servisleri yönetimi ve bilgi teknolojileri güvenliği alanlarında görev aldı. 2007 yılında Garanti BBVA’da Bilgi Güvenliği Uzmanı olarak göreve başlayan Küçükkarakaş, 2010-2014 yılları arasında Bilgi Güvenliği Yöneticisi, 2014-2017 yılları arasında BT Süreç, Bilgi Güvenliği ve BT Risk Yönetimi’nden Sorumlu Birim Müdürü görevlerini yürüttü. Küçükkarakaş, 2017-2020 yılları arasında da aynı şirkette BT Güvenlik ve Risk Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenerek bilgi güvenliği yönetimi, BT risk yönetimi, iş sürekliliği yönetimi, BT güvenlik operasyonları ve siber güvenlik operasyonlarını kapsayan önemli sorumluluklar üstlendi.

Biznet Hakkında: 2000 yılında kurulan, BT, OT ve IoT alanlarının güvenliğinde bütünsel bir yaklaşımla, projelendirme, danışmanlık, denetim ve yönetilen güvenlik hizmetleri sunan Türkiye’nin lider siber güvenlik firması Biznet Bilişim’in tüm hisseleri Mayıs 2018’de Faruk Eczacıbaşı tarafından satın alındı. Gartner’ın OT güvenliği üzerine yayımladığı raporda yer alan ilk Türk hizmet şirketi olan Biznet Bilişim, ayrıca Ödeme Kartı Sektörü Güvenlik Standartları Konseyi (PCI SSC) tarafından verilen akreditasyonlarla Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı denetimleri yapmaya yetkili ilk Türk firmasıdır. Dört kez Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye listesine girmeye hak kazanan şirket, İstanbul ve Ankara ofislerinde 90’nin üzerindeki çalışanıyla 300’den fazla müşteriye hizmet veriyor. Biznet Bilişim, 2018’de Hollanda’da açtığı ofisiyle Avrupa’daki müşterilerine de hizmet vermeye başladı. Securrent Hakkında: Aret Kıllıoğlu tarafından 2009 yılında kurulmuş olan Securrent, yüksek teknik yetkinliğe sahip ekibiyle özellikle finans, telekom ve e-ticaret sektörlerinde sağladığı çözümlerle müşterilerine katma değerli siber güvenlik çözümleri, kurulum, destek ve bakım hizmetleri sunmaktadır. Şirket, Dünya’nın bu alanda önde gelen çözüm sağlayıcıları tarafından Türkiye’nin en iyi ürün uygulama ve destek sağlayıcısı seçilmiştir. Securrent’in İstanbul ve Dubai’de ofisleri bulunmaktadır.
56 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page