top of page

Cyberwise'a dair haber bültenleri, yeni gelişmeler, ürün ve hizmet lansmanları, kampanyalar dahil olmak üzere en son duyurularımız

* Basın Bülteni

Cyberwise’ın Hollanda Şirketi Penetra, kadrosunu güçlendiriyor

time.png

01 Aralık 2020 Salı

Siber güvenlik alanında lider iki firma Biznet ve Securrent’in güçlerini birleştirerek oluşturduğu, Türkiye’nin en büyük siber güvenlik çözüm sağlayıcısı Cyberwise, global arenada yeni atamalarla kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Avrupa’da büyüme hedefleri doğrultusunda kurulan Cyberwise’ın Hollanda şirketi Penetra’nın İş Geliştirme Direktörü Evrim Özsoy oldu. 

Evrim_Ozsoy.jpg

Türkiye’nin lider siber güvenlik firmaları Biznet ve Securrent’in güçlerini birleştirmesinden doğan Cyberwise, Türkiye’den doğmuş “glokal” bir siber güvenlik markası olma hedefine emin adımlarla ilerliyor. Cyberwise’ın 2018 yılından bu yana hizmet veren Hollanda şirketi Penetra, özellikle Avrupa pazarına yönelik stratejik sektör ve müşteri planlaması, iş geliştirme ve danışmanlık gibi konularda global firmalarda önemli tecrübeleri bulunan Evrim Özsoy’u İş Geliştirme Direktörü olarak ekibine dahil etti. Özsoy, Penetra’daki yeni görevinde, şirketin global pazarlarda rekabet gücünü artırma amacına paralel olarak iş geliştirme stratejileri belirleme, yeni projeleri değerlendirme ve müşteri portföyünü genişletme konularında sorumluluk üstlenecek. 

Cyberwise Yurtdışı Satışlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Penetra Genel Müdürü Hakan Terzioğlu atamayla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Cyberwise olarak hizmetlerimizin global pazarda yaygınlaşması için kadrolarımızı güçlendiriyoruz. Penetra ile Avrupa’ya açılma hedefimiz doğrultusunda Hollanda’da önemli sektörlerde güçlü firmalara hizmet veriyoruz. Avrupa pazar dinamiklerine hakim olan Evrim Özsoy’un İş Geliştirme Direktörü olarak kadromuza katılması, global pazarda çok daha güçlü ve stratejik adımlarla ilerlemek konusunda ne kadar kararlı olduğumuzun bir kanıtıdır. Özsoy’un ekibimize katılmış olmasından dolayı memnuniyet duyuyorum.”


Penetra İş Geliştirme Direktörü Evrim Özsoy ise yeni görevi ile ilgili; “Cyberwise’ın Hollanda şirketi Penetra, kurulduğu tarih olan 2018 yılından bu yana, Hollanda pazarında önemli adımlar atmış başarılı bir şirket. Avrupa’nın lider siber güvenlik kümesi The Hague Security Delta’ya (HSD) üye olan bu başarılı şirketin Hollanda pazarındaki konumunu güçlendirecek çalışmalara katkıda bulunacak olmaktan dolayı heyecanlı ve gururluyum.” dedi.
Işık Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü 2003 yılında tamamlayan Evrim Özsoy, Superonline ve NCR’de Müşteri Yöneticisi olarak görevini yürüttükten sonra, 2010 yılında dünyanın ilk self-servis bankacılık konseptini geliştiren ve ATM'lerin mucidi olarak anılan ABD merkezli Diebold Şirketi’nde Ülke Satış Müdürü görevini üstlendi. 2015 yılında Hollanda’ya yerleşen Özsoy, işletmelerin network ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çözümler sunan Netgear’ın İş Geliştirme Departmanı’nda göreve başladı. Ardından Amerika merkezli SuzoHapp Şirketi’nde Bölgesel Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Özsoy, Ekim 2020 itibariyle Penetra İş Geliştirme Direktörü olarak yeni görevine başladı. 


Cyberwise Hakkında: Siber güvenlikte glokal bakış açısına ve toplam 30 yılı aşkın tecrübeye sahip iki güçlü firma Biznet ve Securrent’in birleşmesiyle çatı marka olarak 2020 yılında duyuruldu. Cyberwise, siber güvenlik alanında, danışmanlık, ürün satışı, teknik destek ve yönetilen hizmetlerden oluşan, uluslararası standartlarda “Tek Adres” iş modeliyle hizmet veren bir siber güvenlik çözüm sağlayıcı olarak İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra Dubai ve Hollanda ofisleri ile 3 ülkede 130’un üzerinde çalışanıyla 500’den fazla kurumsal müşteriye hizmet veriyor.


Penetra Hakkında: Amsterdam'da bulunan şirket yüzde 100 Türk sermayesiyle 2018 yılında kuruldu. Penetra, siber güvenlik alanında Türkiye’de kazandığı tecrübeden aldığı güçle Hollanda pazarındaki şirketlere sızma testi, PCI ve Swift danışmanlığı başta olmak üzere çeşitli siber güvenlik hizmetleri sunuyor. Finans ve e-ticaret başta olmak üzere farklı alanlarda müşteri portföyüne sahip olan Penetra, Avrupa’nın lider siber güvenlik kümesi Hague Security Delta (HSD) üyesidir.
 

bottom of page